Ile wody zużywasz na mycie samochodu?

Każdy właściciel pojazdu doskonale wie, że niemożliwe jest mycie samochodu tylko raz do roku albo i rzadziej, kiedy jest on użytkowany.Zwykła kultura i obycie w społeczeństwie tego wymaga, aby dbać o wizerunek przedmiotów, które się posiada. Przecież każdy z nas woli jeździć czystym samochodem. Uśredniając zatem, każdy samochód osobowy jest myty (oczywiście z zewnątrz) raz na miesiąc. Niektórzy robią to częściej, inni rzadziej. Według statystyk na polskich drogach jeździ ok. 20 mln. samochodów i każdy z nich średnio przynajmniej raz na miesiąc jest myty.

akie zatem są powszechnie stosowane metody mycia? Czyszczenie na własnym podwórku (generalnie nasze prawo zabrania tego sposobu), myjnie ręczne, wykorzystujące wiaderko wody z płynem oraz „karcher” lub wąż ogrodowy, wylewające odpowiednią ilość wody pod ciśnieniem. Obecnie bardzo powszechny sposób, to myjnie bezdotykowe, które można znaleźć w każdym większym miasteczku. W bardzo szybki sposób, samemu można umyć karoserię samochodu, wrzucając do dystrybutora, z którego za pomocą lancy leci woda z płynem i woda do płukania.

Co łączy te wszystkie techniki mycia? A mianowicie wykorzystywanie dużej ilości wody. I tutaj pojawia się pewien problem, który jest niezauważalny. Dlaczego musimy zużywać tak dużo wody do tego typu czynności? A gdzie ekologia? Przecież każdy z nas chwali się, że jest taki pro-ekologiczny. Aby ująć słowa w liczby, średnio na umycie samochodu na myjni bezdotykowej zużywa się 35-50l wody, w zależności od producenta. Oczywiście tę liczbę trzeba pomnożyć przez ilość mytych aut. Na szczęście na rynku pojawiła się nowa metoda mycia aut, za pomocą zjonizowanej pary wodnej. Para wytwarzana jest przez maszynę i za pomocą specjalnego pistoletu wystrzelana na zewnątrz pod ciśnieniem, tak, aby była w stanie usunąć brud. Zastosowanie tej metody pozwala na minimalne zużywanie wody na umycie jednego auta 4-6l, w zależności od wielkości. Dodatkowo jest niezwykle ekologiczna ponieważ nie pozostawia ścieków, a zużyty w minimalnej ilości detergent jest razem z brudem wycierany przez ściereczkę z mikrofibry. Kolejnym atutem jest dokładność. W tego typu myciu nie pozostają żadne smugi oraz „białe kropki”, tak jak po myciu wodą. Bezpieczeństwo stosowania również jest zaletą, ponieważ para jest wytwarzana w sposób dostosowany do każdego pojazdu, tak, aby nie zniszczyć lakieru.

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad metodą umycia swojego samochodu zadzwoń do naszej firmy i już dziś sam przekonaj się o niezawodności tej metody. Mamy dla każdego atrakcyjne okazje.