Ozonowanie w walce z bakteriami i roztoczami.

Ta malutka, srebrna puszeczka zawiera w sobie niezwykle przydatną cząsteczkę, zwaną ozonem. Ale czym właściwie ona jest i co to jest ozonowanie? Dlaczego ozonowanie coraz bardziej staje się popularne i czy rzeczywiście przynosi same korzyści?

Temat ten coraz częściej rozgłaśniany w publikacjach powinien choć na chwilę zainteresować każdego. Współczesne technologie dają możliwość każdemu na  ozonowanie. Nie jest to już tylko wykorzystywane w szpitalach czy placówkach zdrowia.

Ozon, czyli cząsteczka trzech atomów tlenu (powietrze którym oddychamy jest cząsteczką dwu atomową) jest niezwykle reaktywna. Dzięki temu zabija bakterie, grzyby, roztocza i inne mikroorganizmy niewidoczne gołym okiem.

Skuteczność jego bójczego działania została potwierdzona, zarówno w stosunku do bakterii, drożdży, pleśni, wirusów, pierwotniaków, jak i do spor bakterii i grzybów.

Ozon używany do walki z tymi mikroorganizmami z powodzeniem zastępuje wszelakie środki chemiczne, czyli jest wersją proekologiczną, niepozostawiającą żadnych szkodliwych ścieków czy odpadów, oraz nie wywołującą alergii. Każdy, kto wozi w swoim samochodzie dzieci powinien pomyśleć o takim zabiegu, ze względu na szkodliwy wpływ znajdujących się tam mikroorganizmów na ich układ oddechowy. Dodatkowym, bardzo ważnym atutem w przypadku ozonowania pomieszczeń jest usuwanie brzydkich zapachów, szczególnie po dymie papierosowym.

Ozonować można nie tylko samochody, ale każde pomieszczenia użytkowe i znajdujące się w nim przedmioty. Taki zabieg, w zależności od wielkości powierzchni trwa od 20min do 1h i pozwala na całkowite przywrócenie higieniczności danego miejsca. Zobacz naszą ofertę na ozonowanie oraz promocja ozonowania.

I została jeszcze tylko jedna kwestia, aby wszystko było tak, jak należy, czyli bezpiecznie i z korzyścią. Ozon, tak samo jak dla mikroorganizmów, dla nas, przez swoją wysoką reaktywność, również jest trujący. Jednak nie trzeba się tego bać, ponieważ ozonowanie nie stwarza żadnego zagrożenia, trzeba tylko dobrze wywietrzyć pomieszczenie lub samochód, w którym było przeprowadzane ozonowanie. Pozostało tylko cieszyć się higieniczną czystością i orzeźwiającym powietrzem jak po burzy.